Amazoni Äri?
Ehita kiirelt online äri ja kasvata oma müüke maailma suurimas "kaubanduskeskuses", Amazonis
Viis asja, mida Sul on vaja teha Amazonis edu saavutamiseks
September 20, 2018 by Roxie
Peale seda, kui Sa oled ette valmistanud ja aktiveerinud enda toote müügilehe, repared and activate your listing, on Sul vaja müükide saamiseks ja Amazonis edu saavutamiseks seda lehekülge pidevalt täiendada ning enda konto eest hästi hoolitseda. 

Võimalikult “terve” konto (healthy account) on oluline nii Sulle endale kui ka selleks, et Amazon ei sulgeks Su müügilehekülge ega kontot.

On oluline, et Su tegevus on süstemaatiline, põhinedes numbritel ja uurimustel, mis Amazon Sulle andnud on. Kui müügilehekülg on hästi tehtud, pole optimeerimine alguses vajalik. Seega saad Sa jätkata koheselt pingereastamise ja müükide suurendamisega.
Amazoni reklaamid
Alguses on Sul vaja enda toodet reklaamida, et suurendada nähtavust, tõusta pingereas, koguda strateegia jaoks andmeid ja teha müüke. 

Eesmärgiks on olla mõne märksõna otsingu eesotsas ja saada orgaanilisi müüke. Amazoni reklaamid levitavad Sinu toodet läbi mitmete märksõnade ja annavad Sulle läbi klikkide ja müükide ülevaate selle kohta, millised märksõnad või märksõna fraasid kõige populaarsemad on.

Hiljem saad Sa enda edasise strateegia ehitada ümber nende märksõnade, et pingereas kiiremini tõusta. Näiteks, keegi müüb mullet-soenguga parukaid ja reklaamib neid Amazonis niisuguste märksõnadega nagu “mullet wig”, “mullet headband”, “mullet on the go” jne 2-4 nädalat.

Ütleme, et raportis saab “mullet on the go” kõige enim klikke ja müüke, mis on ilmselgelt ka võitnud märksõna. Sealt edasi saad Sa panustada rohkem raha sellele konkreetsele märksõnafraasile, et seda pingereas kõrgemale tõsta ning selle tulemusel saada orgaanilisi müüke.

Soovitus: Amazonis on müük registreeritud alles peale seda, kui toode on ka kohale toimetatud. Seega jää kohe päris rahulikuks, kui Sa näed esimeste reklaamimiste päevade jooksul enda Sponsored Product Dashboard lehel ainult kulusid, kuid ei mingeid müüke. Kui Su reklaamide peale kulub rohkem, kui Sa soovid, tee paus või vähenda igapäevast eelarvet.
Toote hindamine
Peale enda tootele arvustuste kogumist ja reklaami tegemist, on Sul vaja koguda ja hinnata selleks ajaks olemasolevaid andmeid. 

See aitab teha selge otsuse, kas Sul on vaja enda toote müügilehte täiendada või tegeleda selle pingereastamisega.
 
Kui konverteerimise määr on alla 15%, täienda toote müügilehte. Vastasel juhul võid jätkata pingereastamisega.

Konversioon tähendab seda hulka inimesi, kes külastavad Sinu müügilehekülge ja ostavad Sinu toodet. 

Näiteks, oletame, et Su lehel on 20 külastajat päevas. Sellest 20 külastajast ainult üks ostab Su toote. Sel juhul on konversiooni määr [(1 / 20) * 100] ehk 5%.

Soovitus: Sa saad enda toote müügilehekülje paremaks muuta läbi selle, et täiendad pilte, tekste ja arvustusi. Pea meeles, et kliendid võrdlevad Sinu müügilehte Sinu konkurentide omadega. 

Müügilehe optimeerimine 
Kui Su müügilehe konversiooni määr on alla 15%, on Sul vaja seda optimeerida, et jõuda enda sihtgrupini, kes Su tootel klikib ja seda ostab.

Seal on mitmeid elemente, mis mõjutavad Sinu Amazoni müügilehe konversiooni määra: märksõnad, hind, arvustused, pildid, pealkirjad, sisupunktid ja kirjeldus.

Paranda kõiki neid elemente, muutes neid asjakohasemaks ja kompetentsemaks, pakkudes hea kvaliteediga tooteid, millel positiivsed arvustused. Lisaks on vaja kliente veenda, et Sinu toode on parem kui teised samalaadsed turul oleval tooted.

Hea konversiooni määr on 20% ja üles; normaalne on 10% - 20%; ja halb on 0% - 10%. Kui Sul tekib konversiooniga probleemiga, on Sul vaja enda tooteotsing uuesti teha, kaasa arvatud enda toote blueprint, kuni Sa leiad vastuse, miks kliendid võiksid osta pigem Sinu kui Su konkurentide toodet.
Pingereastamine
Pingereastamine (ranking) tähendab otsitulemuste leheküljel esimeste hulgas olemist, kui keegi proovib otsida midagi, kasutades Sinu märksõnafraasi.

Selle tulemuseks on olukord, kus Sa saad müüke ilma tasulise reklaamita – seetõttu nimetataksegi neid “orgaanilisteks müükideks”. 

Leia kõige populaarsem märksõna läbi enda Search Term Report kasutamise. 
Õpi, selle video abil, kuidas seda raportit lugeda.
Kui Sa oled enda jaoks selle võitnud märksõna, mis tähendab, et sellel on rohkem kui 15% konversiooni määr, võid Sa investeerida enda ärisse läbi allahindluskampaaniate Product Giveaways kaudu. 

Niimoodi tehes, ütleb see protsess Amazonile, et Su toode on populaarne, mis tõstab lõpptulemusena Su kohta Amazoni pingereas veelgi. See omakorda viib rohkemate arvustusteni.

Sa saad seda teha nii:

1.   Vali Amazon Search Term Report abil välja võitjaks tulnud märksõnafraas.
2.   Loo selle märksõnaga reklaamikampaania ja ole valmis pakkuma kuni 5 dollarit kliki eest. Nende           kampaaniate jaoks saad Sa kasutada niisugust asja nagu BID+.
3.   Loo enda tootele 90% allahindlusega kampaaniaid.
4.   Broneeri enda laoseisust kogus, mida Sa soovid päevas müüa.
5.   Seadista müügilehe valikud nii, et iga inimene saab osta vaid maksimaalselt ühe ühiku.
6.   Reklaami kupongi koodi oma esilehe URL-iga, mis sisaldab seda märksõna.
7.   Anna ära 10 ühikut päevas.
8.   Tee seda kampaaniat 8-10 päeva, mille jooksul kasutad iga päeva erinevaid koode. See tähendab,          et kui need 10 ühikut on otsas, sulge selle päeva kood. Ja seejärel korda sama kuulutust iga päev            uue koodiga.

Hinda tulemusi 
Peale 10 päeva Product Giveaway kampaaniat tegutse järgnevalt:

1.   Sulge kupongi koodid
2.   Vabasta broneeritud laoseis
3.   Hinda toote kohta pingereas enne/pärast
4.   HInda toote müüke enne/pärast 
5.   Oota 7 päeva
6.   Hinda uuesti nii kohta pingereas kui müüke

Siin on näide toote pingereastamisest ja müügist enne ja pärast Product Giveaway läbiviimist:
Igale reale vastab üks toode ja ühe märksõna ränking. Esimeses tulbas on number, mitu ühikut 8-päevase promo jooksul laiali jagati.

Teises tulbas on kogusumma, mis selle kampaania jooksul kulus, kaasa arvatud toote-, transpordi ja reklaamikulu. Kolmandas tulbas on igapäevased müügid enne ja neljandas igapäevased müügid peale kampaaniat.

Viies lahter on ränking enne ja kuuendas peale kampaaniat, mis tähendab, et peale 9 päeva on Sinu toote müügilehekülg juba otsingu esimesel lehel.
Viimane tulp on ROI tulemus, mis tähendab päevade arvu, mis kulus, et kampaaniale kulunud raha tagasi teenida.

Mida kallim toode, seda suurem investeering. Mida väiksem konkurents, sest vähem ühikuid on Sul vaja ära anda. Ühtlasi, nende ühikute hulka võib mõjutada ka aastaaeg.

Viimaseks, kui see kampaania ei tööta nii hästi, kui Sa lootsid, ära heida meelt, sest kuigi see on väga efektiivne meetod, mille abil pingereas tõusta, ei ole see siiski ainus meetod. 
By Roxie
September 20, 2018
Share
Comments:
FB Comments Will Be Here (placeholder)
Company Address | ONESELF LTD, Unit 1109, Kowloon Centre, 33 Ashley Road, Tsim Sha Tsui Kowloon, HONG KONG 
Contact Information | email: info@tonyandvik.com
Copyright © TONYANDVIK.COM. All rights reserved.