Amazoni Äri?
Ehita kiirelt online äri ja kasvata oma müüke maailma suurimas "kaubanduskeskuses", Amazonis
Viis asja, mida Sul on vaja enne oma Amazoni äriga alustamist uurida
September 17, 2018 by Roxie
Iga edukas teekond algab lihtsa uurimustööga. Ükskõik, kas see teekond on akadeemiline või seotud toidu, tervise, fitnessi, reisimise või äriga. 

Meil on vaja natuke tausta uurida, enne, kui söandame tundmatus kohas vette hüpata.
Miks? See on enesealalhoiuinstinkt. Kuigi anname endale aru, et see on riskantne, on seesugune turvalisuse otsimine meie loomuses.

Kuidas on võimalik tunda end turvaliselt isegi siis, kui see on riskiga seotud? Enne, kui Sa said teada, et see on riskantne, tegid Sa juba ära enda uurimistöö. Sa lugesid kusagilt, mis on plussid ja miinused.

Sa tead edukuse määra ja tõenäosust, kui otsustad seda teha. Ja Sa tead ka seda, mida Sul on kaotada, kui Sa läbi kukud. Selle teadmisega on tegemist teadlikult võetud riskiga, mis on – eriti, kui arvestada tulemust, mis lõpus ootab – seda kõike väärt.

Jah, Amazoni äris on risk, kuid kasu on rohkem, seda eriti siis, kui enda algne uurimistöö 
korralikult ja õigesti teha.

Sa tead juba seda, kui palju Sa riskid või investeerid, kui Sa enda Amazoni äriga alustad. Allpool oleme toonud viis asja, mida Sul on vaja enda Amazoni äriga alustamist teha.

See nimekiri säästab Sinu aega ja vähendab tõenäosust, et teed mõne eriti suure ja saatusliku vea.
#1 Toote otsing
Esimene asi, mida Sul on vaja teha, kui enda Amazoni äriga alustad, on leida toode, 
mida müüma hakata.

On oluline, et Su esimesel tootel oleks korralik nõudlus, madal konkurents ja madal 
pakkumine Amazonis.

See peab olema lihtne ja mitte pikkadest juhenditest sõltuv, kuid hea kvaliteediga toode.
Pea meeles, et hea kvaliteediga toode on halbade arvustuste vältimiseks kõige olulisem faktor.
Toode peab olema väike ja kerge, eelistatult umbes 400g, et Sa ei peaks maksma hiigelsuuri transpordikulusid ning toode oleks lennukiga transporditav. Nii saabub see toode Amazoni lattu 7 päevaga. Kui Sa kasutad meretransporti, võib toote kohalejõudmiseks kuluda kuni mitu kuud.

On väga soovitatav, et hind jääks vahemikku 10 – 40 dollarit, kuna kliendid on selle 
summa ulatuses impulsiivsed ostjad.

Kuna see on hinnavahemik, millele suunitletud oleme, tuleb meil leida toode, mida on odav toota, eelistatavalt on tükihind 1 – 3 USD-d, kuna nii saame tellida 50-300 tükki. Sel viisil on Sinu investeering ja transpordikulud madalad.

Enda esimest toodet on võimalik leida Amazon Best Sellers, Amazon New Releases ja Amazon Search abil.
Selleks, et hinnata toote nõudlust, lae endale alla DS Amazon Quick View äpp. See on koht, kus Sa saad iga toote kohta vaadata Best Seller Rank (BSR) numbrit, mida uuendatakse Amazonis iga tunni tagant. 
Ühtlasi on siin sammhaaval toodud ära protsess, kuidas ära tunda ja tuvastada toote võimalust:
           1. Mine Amazon New Releases
           2. Mine sealt edasi kolmandasse või neljandasse kategooriasse
           3. Leia lihtne, kerge ja väike toode, mille hinnavahemik on 10 – 40 dollarit, mille BSR on                             maksimaalselt 4. 20,000 ja millel on ainult sellised arvustused, kus on ainult maksimaalne hinne             100.
Kui Sa oled enda toote leidnud, tuvasta ka enda potentsiaalsed konkurendid ja hinda
nende tootekirjeldust: otsi üles märksõnad, millega seoses see toode kõige populaarsem on ja analüüsi, kas Sa suudad teha parema toodet iseloomustava pildi, kui need, mida Su konkurendid kasutavad. 
Seejärel hinda konkurentsi lähtuvalt järgnevatest tasemetest, et teada saada, kui kõrge või madal see konkurents on: 
Level 1: 1-3 pilti, 0-20 arvustust, lühikesed sisupunktid, lühike kirjeldus, videot ei ole
Level 2: 7 pilti, 20-100 arvustust, lühikesed sisupunktid, lühike kirjeldus, videot ei ole
Level 3: 7 pilti, 100 - 300 arvustust, pikemad sisupunktid, tagasihoidlik kirjeldus, videot ei ole
Level 4: 7 pilti, 300 - 500 arvustust, pikemad sisupunktid, tagasihoidlik kirjeldus, videot ei ole
Level 5: 7 pilti, üle 500 arvustuse, tugevad sisupunktid, pildid toote kirjelduses, 
video on loendis olemas

Soovitus: Piltide vähesus on parim madala konkurentsi indikaator
On olemas mõned tööriistad, mida saad toote otsingut tehes kasutada, näiteks Unicorn Smasher või Jungle Scout. Lisaks võid selleks kasutada ka Product Research Sheet dokumenti.
#2 Patendi uuring
Amazon võtab intellektuaalse omandi teemat väga tõsiselt.
Seetõttu, on Sul vaja (peale seda, kui oled otsustanud, millist toodet Sa müüa soovid) läbi patendi uuringu teada saada, kas Sinu brändil või tootel on olemas kehtiv kaubamärk.

Seejuures on väljakutse selles, et võimatu on olla 100% kindel, et miski pole juba patenteeritud, kuna see on niisugune asi, mis tuleb ja läheb ning patendid on turupõhised (nt USA, Kanada, Euroopa ja Hiina).

Sellest hoolimata ei peaks see Sind kuidagi takistama. Et riski minimaliseerida, telli alustuseks minimaalne kogus kaupa. Nii saad Sa alustada ka näiteks ainult enda esimese 100 tooteühikuga. Amazon aktsepteerib seda täielikult.

Siin erinevate turgude patentide otsingu lingid, mida Sa kasutada saad:

          US: https://www.uspto.gov/

Soovitus: Kui on olemas palju müüjaid, kes müüvad täpselt sama toodet, tähendab see 
üldjuhul seda, et see toode pole veel patenteeritud.
#3 Kasumlikkus 
Tehes kasumlikkuse arvutamise eeltööd, on Sul vaja küsida potentsiaalsetelt enda toote tarnijatelt tootmiskulu, minimaalset tellimuse kogust, kui kaua toodete valmistamiseks aega kulub ning USAsse transportimise maksumus.
Sa võid leida need potentsiaalsed tarnijad www.alibaba.com leheküljelt, märkides ära “Golden Supplier” ja “Trade Assurance” lahtrid, kuna need on usaldusväärsed tegijad.

Kasuta Product Research Sheet dokumenti, et sisestada võtmeinformatsiooni lahtrisse kogu toodet puudutav info, mis oled kokku kogunud.

Selle põhjal on Sul võimalik arvutada enda koguinvesteering ning neto- ja brutokasum, mis tekib, kui Sa Amazonis müüma hakkad.

#4 Toote turuanalüüs / Ideaalse toote blueprint
Selle uuringu jooksul kogume infot enda poolt müügiks väljavalitud toote idee kohta. Loe ja uuri konkurentide arvustusi, et mõista enda potentsiaalsete klientide vajadusi.

Klientide arvustused annavad meile väärtuslikku infot, nagu näiteks toote võimalik kvaliteet, kasutatavus ja turvalisust puudutavad asjaolud. Nii saame teada muuhulgas ka selle, mida meil on vaja vältida, kui tarnime oma toodet Hiinast, hindame tootenäidiseid või paneme kokku toote kirjelduse sisu.

Nende probleemsete kohtade eemaldamine tõstab meie toote turu parimate hulka.

Kasuta Product blueprint template dokumenti, mis aitab Sind selle toote turu-uuringu läbiviimisel.
#5 Toote müügileht & transport 
Loo enda toote müügilehe kirjeldus, kasutades UPC (Universal Product Code) koodi ja tee enda Amazon Seller Central´is näidis transpordiplaan, et saaksid teada, kas Amazon lubab Sul 
seda toodet müüa.

Amazon võib nõuda Su tootele sertifikaati, mida Sul on vaja omakorda küsida tarnijalt enne, kui nad lubavad Sulle selle toote müüa.

Hiljem, kui Sa kinnitad, et Sa jätkad selle tootega, prindid Sa välja transpordiks vajalikud sildid, ja saadad need tootjale.
On oluline see ära teha enne, kui enda tellimuse kogusumma ära tasud.

Kui Sa oled jõudnud juba tellimuse eest täielikult tasuda ja kui Amazon küsib mistahes täiendavaid dokumente, näiteks sedasama sertifikaati, mida Sa pole tarnijalt saanud, ei ole nad enam tagasiulatuvalt kohustatud Sulle seda kõnealust sertifikaati väljastama.

Boonus: Tegevusplaan 
Meil on vaja luua tegevusplaan, kus on kogu vajalik info, mis me oleme kokku kogunud. Miks? Sest meie sooviks on tuua turule toode, mis on parem kui need, mis seal seni saadaval.
.
Toote blueprint vormis on olemas küsimused toodet puudutavate kaebuste kohta, sealhulgas kvaliteeti, kasutatavust, instruktsioone ja muid probleeme puudutavad teemad.

Selle informatsiooni abil loome me enda toote hankimiseks tegevusplaani, mis on vaja kokku leppida enda tarnijaga, uurides, kas nad suudavad ennetada Sinu nimekirjas olevaid probleeme, sealhulgas lisakulu tekkimist.

Läbi seesuguse protsessi õpid ja mõistad Sa seda, kas Su toote idee on hea või mitte.

Kui Su vastus on pigem ei, otsi teine toode, mis on kasumlikum ja mis võimaldab Sul turul kergemini silma paista ning rohkem domineerida.
By Roxie
September 10, 2018
Share
Comments:
FB Comments Will Be Here (placeholder)
Company Address | ONESELF LTD, Unit 1109, Kowloon Centre, 33 Ashley Road, Tsim Sha Tsui Kowloon, HONG KONG 
Contact Information | email: info@tonyandvik.com
Copyright © TONYANDVIK.COM. All rights reserved.