Amazoni Äri?
Ehita kiirelt online äri ja kasvata oma müüke maailma suurimas "kaubanduskeskuses", Amazonis
Amazonis miljonilise kuukäibeni jõudnud Viktor Villand pani kokku tasuta kursuse
September 25, 2018
Viktor Villand esinemas Eesti esimesel Asukohavabaduse konverensil. Foto: Marit Kuusk
Viktor Villand on pühendanud oma elust enam kui 4 aastat Amazoni äri õppimisele ja arendamisele. Praeguseks on nende ettevõttes enam kui 40 töötajat, töötavad nelja brändi kallal, on välja lasknud üle 300 toote ning müüvad üheksal Amazoni platvormil. Sel suvel pani Viktor kokku online-minikursuse, mis on tasuta ning olemas ka eestikeelsena.

“Mäletan liigagi selgelt, mida tähendab olukord, kui teha omal nahal läbi kõik vead, millest nad nendel erinevatel Amazoni koolitusel ei rääkinud – see oli ikka päris kohutav tunne,” meenutas Viktor olukorda, kus ta oli juba kümneid tuhandeid koolituse alla pannud ning tuupinud kui hull, kuid ikka ei midagi.

Sõbrad ka juba kõrvalt ütlesid, et kuule, ikka täpselt see sama jutt, aga tulemusi ei kuskil, aitab küll, lõpeta ära see jama. Kuid Viktor ei jätnud jonni, sest usk endasse oli tal alles.

Tundub, et õigesti tegi, kuna tänaseks on tal edukas Amazoni äri, mis toonud Amazoni turule üle 300 toote ning saavutas 2.5 aastat peale alustamist müügikäibeks enam kui 1.5 miljonit dollarit kuus.
“Selleks, et sinna punkti jõuda, oli meeletult kaotusi ja hulk õppimist, mis võttis aega, vaeva ja energiat. Samal ajal kolisin Filipiinidele, et luua süsteem ning oma ettevõte automatiseerida,” kirjeldas Viktor Villand. Tänaseks on mees koos oma äripartner Toni Raehalme´ga kokku pannud mitu Amazoni-teemalist koolitust.  
Pildid: www.tonyandvik.com ekraanitõmmised
Soov oma valikutes vaba olla

“Ma unistasin jah juba pikka aega sellisest elust, et saaks oma läpakaga olla, kus ma tahan, et õppida ja töötada arvuti taga, ning olla oma tegemistes ja valikutes vaba,” kirjeldas Villand.
Tänaseks räägivad faktid iseenda eest. Nimelt on tema Skype kasutaja tunnuslause ​“Mida me mõtleme, selleks saame” ning mitte enam mõte, vaid reaalsus see, et Viktor saab elada, olla ja töötada täiesti asukohavabalt, kus iganes ta soovib.

Ühtlasi, kui veel mõni aeg tagasi oli mehe eesmärk sõnastatud miljoni dollarina, on nüüdseks sõna “miljon” alles jäänud, kuid lause mõte ja olemus sootuks teine. Nimelt on Viktori sooviks mõjutada enam kui miljoni inimese elu. Sellest tulenevalt on praeguseks nii tema enda kui kogu nende ettevõtte peamiseks fookuseks kasv ja panustamine (growth & contribution). Nii on ka @tonyandvik.com aadressi pealt tulevate meilide jaluses kolm sõna “BUILD | GROW | PROSPER”.

Miks just süsteemide ja koolituse loomine?

“Sest sõbrad palusid ning enda ettevõtte meeskonda oli vaja nagunii koolitada,” on Viktori poolt naljaga pooleks öeldud lühike vastus.

Samas reaalsus täpselt niisugune ongi, kuna olles ise kõik need protsessid korduvalt, läbi meeletute vigade ja ebaõnnestumiste, läbi teinud, tekkis Viktoril reaalne soov ja vajadus luua iseenda koolitus. Seda enam, et siit ja sealt pidevalt küsiti, et räägi ja õpeta. Nii sündiski koolituste idee reaalsest praktilisest vajadusest.


        ”Minu kirg on süsteemid ja süsteemide loomine ning minu eesmärgiks, mis eelmisel aastal
         täitus ning mida nüüdseks oluliselt edasi arendanud ja paremaks lihvinud oleme, oli luua
         süsteem, mis on Amazoni müüjatele blueprint, mida järgides jõuaksid nad eduni,” 
         kinnitas Viktor.

Praeguseks kokku pandud 8-nädalane kursus (järgmise kursuse algusajaks 5.10.18) on sisuliselt tema enda edu koopia: treening, kus samm sammu haaval iganädalased kodutööd, eesmärgid ja õpetused ning iganädalased webinarid, kus ta vastab küsimustele.

Sealt kursuselt on ta välja korjanud kõik ebaolulise ning alles on jäänud vaid oluline ja väga spetsiifiline, kuid samas lihtsalt kirja pandud ehk justkui vanaema seletatud juhised.
“Kokkuvõtlikult võiks öelda, et kursuse esimesel nädalal mõtled sellest, mis on Sinu kirg ja mida Sa tahaksid müüa ning kursuse viimasel ehk kaheksandal nädalal Sa mitte ei harjuta müümist, vaid juba müüdki seda reaalselt Amazonis,” võttis Viktor kogu 8-nädalase meistrikursuse lühidalt kokku. 
Tasuta minikursus

Selle, 5 moodulist ja 20 õppetükist koosneva tasuta minikursuse taga on soov aidata inimestel silmaringi avardada ning õppida, kuidas Amazoni äri käib, et nad suudaksid selle põhjal otsustada, kas see on midagi nende jaoks või mitte.
Ja sealt edasi saavad need, kellel valdkonna vastu tõsisem huvi ning kes näevad, et seesugune ettevõtlusvorm neile sobib, juba süvitsi minna ning soovi korral 8-nädalasel kursusel osaleda.

    “Hästi oluline on mõista, et see pole mingi kiiresti rikkaks saamise äri skeem. See on
     ettevõtlus ning täpselt nii, nagu iga teine ettevõtlusvorm, nõuab ka Amazon pühendumist,
     õppimist ja oskuslikku tegutsemist,” rõhutas Viktor Villand.

Edu valem?

Kui uurida Viktorilt tema edu valemit, muigab ta vaikselt ning ütleb, et ega siin polegi muud, kui et õppima peab, ja tuleb olla selle ala fanaatik. “Ma olin ikka tõeline fanatt ja eks ma ole seda siiani. Lihtsalt, nüüdseks olen jõudnud palgata omale 40 inimest, kes mind abistavad,” naeris ta.
Viktor koos nende ettevõtte töötajatega
Kõik töötajad, nagu ka ta ise, teevad oma tööd asukohavabalt, ning hetkel on valdavalt tegemist pere ja laste kõrvalt töötavatega naistega, kes väärtustavad seda, et saavad ajal, kui nad tööd teevad, oma perega koos olla.

​”Minu meelest peakski üks ettevõte olema selline, mis aitab inimesel leida tema kutsumust ja seda, mis teda tõeliselt õnnelikuks teeb,” kirjeldas Viktor, kes peab hästi oluliseks, et iga inimene saaks teha seda, milleks ta siia maailma on toodud, ja seda kõike mitte endale hoidma, vaid ka teistega jagama.

“Sest lõppkokkuvõttes on inimene õnnelik siis, kui ta saab ennast siin maailmas rakendada ja seda maailma kuidagi läbi iseenda arengu paremaks teha. Ühesõnaga, et saad ise aina paremaks ja muudad seeläbi seda, kus Sa elad, samuti paremaks,” võttis ta enda mõtted kokku.
Viktor Villand Eesti esimesel Asukohavabaduse konverensil. Fotod: Marit Kuusk
By Kristi Märk
September 25, 2018
Share
Comments:
FB Comments Will Be Here (placeholder)
Company Address | ONESELF LTD, Unit 1109, Kowloon Centre, 33 Ashley Road, Tsim Sha Tsui Kowloon, HONG KONG 
Contact Information | email: info@tonyandvik.com
Copyright © TONYANDVIK.COM. All rights reserved.