Amazoni Äri?
Ehita kiirelt online äri ja kasvata oma müüke maailma suurimas "kaubanduskeskuses", Amazonis
Viis asja, mida on vaja teha enne toote müügilehe lansseerimist, optimeerimist ja pingereastamist 
September 19, 2018 by Roxie
Seni, kui Sa ootad, et Su toode saabuks Amazoni lattu, kasuta seda aega, et tegeleda oma toote müügilehega. Pea meeles, et see on Sinu müügitööriist, mis põhineb kõigil nendel otsingutel [1], mis me teinud oleme.

Enamik Amazoni müüjaid seesuguse eeltööga ei tegele ja tänu sellele on meie konkurentsieeliseks kogu see info, mida saame kasutada, et võrreldes konkurentidega panna kokku parem müügileht.

Siin on 5 asja, mida on vaja teha enne toote müügilehe lansseerimist, optimeerimist ja pingereastamist.
Märksõna otsing
Kui keegi otsib midagi internetist, sisestab ta sinna üksiku märksõna või siis mitu sõna, mis moodustavad märksõna fraasi.

Kui keegi soovib midagi osta, toimib Amazoni otsingus täpselt sama põhimõte. Kõige olulisem märksõna, mis Sinu toodet iseloomustab, peab asuma toote pealkirjas. Lisaks võid Sa märksõnu või märksõna fraase lisada enda toote sisupunktidesse (bullet points).
Amazon Seller Central´i taustaprogrammis saad Sa lisada märksõnu, pilte ja muud infot. See mahutab maksimaalselt 250 tähemärki, komasid pole ja sõnade kordamise vajadus puudub.
Märksõnad aitavad suurendada Sinu toote nähtavust, mis omakorda viib müügini. Sul on vaja leida enda toote kohta kõige asjakohasemad, enim otsitud ja kõige madalama konkurentsiga märksõnad, ja lisada need enda pealkirja, sisupunktidesse, ja taustaprogrammi.
See ütleb Amazonile, missugust toodet Sa müüd ning mis on need märksõnad, millega Sul on vaja enda toode registreerida.

Sa võid enda toote märksõnade tekitamiseks kasutada erinevaid tehnikaid, nagu näiteks meelega valesti kirjutamine (sest märksõna otsingus kirjutavad inimesed teinekord sõnu kogemata valesti), teiste brändide nimed ja erinevad hooajalised märksõnad nagu “jõulud”, “uus aasta”, “suvi” jne.
Soovitus: Kõige olulisemat ja enim otsitud märksõna fraasi kasuta kohe enda toote pealkirjas.

Amazoni copywriting
Kui Sa alles alustad enda Amazoni äriga, tähendab Amazon copywriting pealkirja, sisupunkte ja toote kirjeldust. 

Kasuta enda Product Blueprint dokumendis olevat infot kui lahendust, mille abil tuua välja kirjeldus, mis põhineb mõne konkurendi toote negatiivsel arvustusel ja Sinu klientide demograafial. Ühtlasi proovi mõelda olukordadele, mis juhtudel võiks Sinu toode kõige populaarsemaks osutuda.
Lisa see info ja kirjuta enda sisupunktidesse, kuna see on ülejäänud tootekirjeldusega võrreldes kõige olulisem osa.

Soovitus: Kõige levinum viga, mida müüjad teevad, on kirjutada sellest, mis sellel tootel on või mida see teeb, selle asemel, et rääkida eelistest, mis selle toote omamisega kaasnevad.
Viimase sisupunktina või tootekirjelduse lõppu lisa alati “call to action”, et tuletada külastajatele meelde, et nad Su toote endale ostukorvi lisaksid.

Sa saad kasutada seda Amazon Description Editor lehekülge, et luua ahvatlevam tootekirjeldus. Sa võid ka copywriting teema peale palgata kellegi Fiverr või UpWork vahendusel.

Ühtlasi on Sul võimalik enda teksti osas tutvuda nende juhistega:

Toote pildid 
Amazoni toote müügilehe juures on olemas koht seitsmele pildile. Peale seda, kui Sa oled õiged märksõnad indekseerinud, on just toote pildid järgmised kõige olulisemad asjad, et selles äris õnnestuda. 

Seepärast kasuta hea kvaliteediga, teravaid ja puhtaid fotosid, mis on atraktiivsed, pannes Amazoni külastajad Su toote müügilehel klikkima. Eriti kehtib see peamise tunnusfoto kohta.

Mõista enda klientide vajadusi, ihasid, hirme ja kirge ning näita seda läbi oma piltide.
See kõik aitab Su toote müügile oluliselt kaasa.
Soovitus: Nii palju kui võimalik, ära lisa piltide peale logosid või tekste. Kui Sul on vaja mingi informatiivne tekst siiski lisada, tee seda lühidalt ning pea meeles, et kohe kindlasti ei tohiks see olla müügitekst. See on miski, mida teed omal vastutusel, kuna Amazon sellele hästi ei vaata.

Enne jätkamist loe: Amazon Images Terms of Service.
Toote müügilehe aktiveerimine 
Nüüd, kui Sul on olemas Sinu märksõnad ja fraasid enda toote müügilehe, pealkirja, sisupunktide, toote kirjelduse ja hinna kohta ning kui Su kaup on Amazoni lattu kohale jõudnud, saad Sa enda toote müügilehe aktiveerida. Kui aktiveeritud, hakkavad ka müügid tulema.
Arvustuste saamine 
Enamik kliente võtavad enne ostmist arvesse toote juures olevaid arvustusi, seda eriti siis, kui seal on palju kvaliteetset tagasisidet. See tõstab tooteringluse kiirust, müüke ja sellel on otsene mõju pingereale. Amazon ei luba arvustusi kuidagi välja meelitada või nende eest mistahes kingitusi anda. Küll aga on lubatud klientidelt küsida ausalt toote arvustust ja tagasisidet.

Vastutusest loobumine: Arvustuste saamiseks on mitmeid riskantseid viise ja me ei võta endale vastutust tagajärgede eest, kui Sa otsustad kasutada midagi järgnevatest tehnikatest.

1. Palud oma sõpradel osta Amazonist Sinu täishinnaga toode ja järgid samme, mis on 
toodud sellel lingil.

2. Ühined privaatse Amazoni arvustuste Facebooki grupiga (Amazon Reviewers Group Facebook Page) ja küsid sealsetelt liikmetelt, kes on sarnaseid tooteid juba arvustanud, kas keegi soovib ka Sinu tootele arvustust kirjutada.

3. Pöördu Amazoni top arvustajate poole (Amazon List of Top Reviewers). Küsi, kuidas nad saaksid Sinu toodet arvustada ja järgi nende poolt antud juhiseid. Ära agiteeri ega motiveeri!

By Roxie
September 19, 2018
Share
Comments:
FB Comments Will Be Here (placeholder)
Company Address | ONESELF LTD, Unit 1109, Kowloon Centre, 33 Ashley Road, Tsim Sha Tsui Kowloon, HONG KONG 
Contact Information | email: info@tonyandvik.com
Copyright © TONYANDVIK.COM. All rights reserved.